Tüm Reklamları Kapat
Bugatti
Fragmanı İzle

Bugatti

@bugatti
Youtube Kanalı
2012
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Bugatti Automobiles S.A.S., Fransız lüks hiper-spor otomobil üreticisidir. Şirket, 1998 yılında Volkswagen Grubu'nun bir yan kuruluşu olarak kurulmuş olup merkezi Alsace, Molsheim, Fransa'dadır. Bugatti adı ilk kez Molsheim'da 1909'da orijinal Bugatti otomobil markasını kuran ve spor, yarış ve lüks arabalar üreten Ettore Bugatti (1881-1947) tarafından ün kazandı.

Kasım 2021'de, şirket Rimac Grubu ve Porsche AG'nin ortak girişimi olan Bugatti Rimac'ın bir parçası oldu. 1 Kasım 2021'den bu yana şirket, Bugatti Rimac'ın CEO'su olarak Mate Rimac tarafından yönetiliyor.


YouTube kanalı açıklaması:
Resmi BUGATTI YouTube Kanalı

Ettore Bugatti tarafından 1909 yılında kurulan marka, Molsheim, Fransa'daki evinden dünyanın en güçlü ve lüks otomobillerini yaratmakta ve otomotiv endüstrisinin zirvesinde yer almaktadır. 1920'lerde, BUGATTI yarış başarılarıyla tanınırken, 1930'larda Jean Bugatti'nin şık tur otomobilleri ile de ünlendi. 1991 yılında EB110, spor otomobil performansı için yeni standartlar belirledi.

2005'te VEYRON 16.4'ün tanıtılmasıyla, BUGATTI tamamen yeni bir segment yarattı: hiper spor otomobil, 1.000 PS ve 400 km/s'yi aşan ilk seri üretim modeli oldu. 2016'da CHIRON, tekrar hız ve kullanılabilirliği yeniden tanımladı ve 1.600 PS versiyonuyla 300 mil/s hız barajını aştı.

Bugün, BUGATTI BUGATTI Rimac Group'un bir parçasıdır ve Ettore'nin "Karşılaştırılabilirse, artık BUGATTI değildir" sözüne sadık kalarak, BUGATTI hiper spor otomobillerin yeni neslinin geliştirilmesinde ilerlemektedir.
Bugatti Automobiles S.A.S., Fransız lüks hiper-spor otomobil üreticisidir. Şirket, 1998 yılında Volkswagen Grubu'nun bir yan kuruluşu olarak kurulmuş olup merkezi Alsace, Molsheim, Fransa'dadır. Bugatti adı ilk kez Molsheim'da 1909'da orijinal Bugatti otomobil markasını kuran ve spor, yarış ve lüks arabalar üreten Ettore Bugatti (1881-1947) tarafın ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Fransızca (français)
Yayınlanma Tarihi
17 Şubat 2012
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close