Tüm Reklamları Kapat
BMW
Fragmanı İzle

BMW

@BMW
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Bayerische Motoren Werke AG, BMW olarak kısaltılan, lüks araç ve motosikletlerin üreticisi olan Alman çok uluslu bir şirkettir ve merkezi Münih, Bavyera, Almanya'dadır. Şirket, uçak motoru üreticisi olarak 1916 yılında kurulmuş ve 1917-1918 yılları arasında ve tekrar 1933-1945 yılları arasında uçak motorları üretmiştir.

Araçlar BMW, Mini ve Rolls-Royce markaları altında, motosikletler ise BMW Motorrad markası altında pazarlanmaktadır. 2017 yılında BMW, 2.279.503 araç üreterek dünyanın on dördüncü büyük araç üreticisiydi. Şirketin önemli bir motor sporları geçmişi, özellikle de tur araçları, spor araçları ve Isle of Man TT'de bulunmaktadır.

BMW, Münih'te merkezi bulunmakta ve Almanya, Brezilya, Çin, Hindistan, Meksika, Hollanda, Güney Afrika, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde motorlu araçlar üretmektedir. Quandt ailesi, BMW'yi iflastan kurtaran kardeşler Herbert ve Harald Quandt'ın 1959 yılında yaptıkları yatırımlar sonrasında uzun vadeli bir hissedar olmuş, kalan hisseler ise halka açıktır.


YouTube kanalı açıklaması:
Sheer Driving Pleasure'nin evine hoş geldiniz. Bu resmi uluslararası BMW YouTube Kanalıdır. Burada BMW araçlar, motorrad, tasarım, teknoloji, etkinlikler ve çok daha fazlası hakkında haberler alacaksınız. Ayrıca BMW M ve BMW i'dan önemli haberleri de kapsarız.
En sevdiğiniz otomotiv markasının topluluk üyesi olmak için bu kanala abone olun.
Bayerische Motoren Werke AG, BMW olarak kısaltılan, lüks araç ve motosikletlerin üreticisi olan Alman çok uluslu bir şirkettir ve merkezi Münih, Bavyera, Almanya'dadır. Şirket, uçak motoru üreticisi olarak 1916 yılında kurulmuş ve 1917-1918 yılları arasında ve tekrar 1933-1945 yılları arasında uçak motorları üretmiştir. Araçlar BMW, ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Almanca (Deutsch)
Yayınlanma Tarihi
14 Ocak 2006
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close