Tüm Reklamları Kapat
Bireysel Silah Edinme Hakkı

Bireysel Silah Edinme Hakkı

Kitap
2020
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Yürürlükteki silah yasasına baktığınız zaman görebileceğiniz tek şey sanki halkın kendini koruması için değil, seçkin ve zenginlerin kendilerini halktan koruması için yapılmış olduğudur. Mevcut yasa ile bir gruba silah taşıma ruhsatı verilip, diğerine verilmeyerek adeta “ölmesinde sakınca olmayan” taraf seçilmektedir.
Yaşama hakkımıza kastedecek bir saldırı durumunda, ölmesi gereken tarafın neden şahsımız veya sevdiklerimizden birisinin olması gerektiğini, mantıklı bir şekilde açıklayabilecek bir yasa var mıdır? Neden yasalar silah taşımamıza izin vermediği için bizler ölecekken, yasalara uymayıp silah taşıyan saldırgan yaşayacaktır?
“İnsanların yasal yollardan silaha ulaşmasını engelleyerek, cahil kalmalarına sebep olup, daha sonra da cehaletlerini öne sürerek, yasakları daha da sıkılaştırmak” ülkemizde bilinçli silah kültürü oluşturma konusunda yaşanan paradokstur. Eğer silah sahibi olmak suç olursa sadece suçluların silahları olur.
Milletlerin gücü, her bir bireyinin ayrı ayrı ne kadar güçlü ve hazır olduğuyla doğru orantılıdır. Bireysel silah edinme hakkımızı kısıtlamak ve elimizden almak isteyen her kişi ve kurum, kişisel ve ulusal güvenliğimiz için tehdittir.
Eğer vatan toprağı bir gün işgale uğrarsa işgal kuvvetlerinin yapacağı ilk iş, halkın elinde bulunan silahları toplamak olacaktır. Durum böyleyken Türk Milleti’ni silahlardan uzaklaştırmaya ya da Türk Milleti’nin ellerinden silahlarını almaya çalışarak ancak “işgal kuvvetlerinin” yapacağı bir işi yapmaya çalışılmamalıdır!
Yürürlükteki silah yasasına baktığınız zaman görebileceğiniz tek şey sanki halkın kendini koruması için değil, seçkin ve zenginlerin kendilerini halktan koruması için yapılmış olduğudur. Mevcut yasa ile bir gruba silah taşıma ruhsatı verilip, diğerine verilmeyerek adeta “ölmesinde sakınca olmayan” taraf seçilmektedir. Yaşama hakkımıza kasted ... Daha fazla göster
Yazar
Doğan Uçak
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
10 Aralık 2020
Yayınevi
KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY)
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 114
ISBN-13 978-6-2577-3655-8
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Z kişi
@ankarapithecus7644220
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close