Tüm Reklamları Kapat
Bentley Motors
Fragmanı İzle

Bentley Motors

@bentleymotors
Youtube Kanalı
2007
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Bentley Motors Limited, İngiliz lüks araba ve SUV üreticisi bir tasarımcı ve pazarlamacıdır. Şirket, W.O. Bentley (1888-1971) tarafından 1919 yılında Kuzey Londra'daki Cricklewood'da Bentley Motors Limited olarak kurulmuş ve 1924, 1927, 1928, 1929 ve 1930 yıllarında 24 Saat Le Mans yarışını kazanmasıyla tanınmıştır. Şirket, 1998 yılından bu yana Volkswagen Grubu'nun bir yan kuruluşudur ve 2022'den beri VW'nin premium marka kolu Audi altında konsolide edilmiştir.

Önemli modeller, tarihi spor yarışı Bentley 4½ Litre ve Bentley Speed Six'den; daha yeni Bentley R Type Continental, Bentley Turbo R ve Bentley Arnage'den; Flying Spur, Continental GT, Bentayga ve Mulsanne gibi mevcut model serilerine kadar uzanır. Bu modeller dünya genelinde pazarlanmakta olup, Kasım 2012 itibarıyla en büyük pazarı Çin'dir.

Bugün çoğu Bentley modelleri, şirketin Crewe fabrikasında monte edilmekte, küçük bir sayı Almanya'nın Dresden fabrikasında, Continental için gövde Zwickau'da, Bentayga için gövde ise Volkswagen Bratislava Fabrikası'nda üretilmektedir.

Bentley ve Rolls-Royce'un birleşmesi ve sonrasındaki ayrılığı, 1931 yılında Rolls-Royce'un iflasa girmesiyle başlayan bir dizi birleşme ve satın almalarla gerçekleşmiştir. 1971'de Rolls-Royce kendisi iflasa sürüklenmiş ve İngiliz hükümeti şirketi kamulaştırmıştır - havacılık bölümünü (Rolls-Royce Plc) ve otomotiv (Rolls-Royce Motors Limited) bölümlerine ayırarak, Bentley bölümünü korumuştur. Rolls-Royce Motors daha sonra mühendislik konglomerası Vickers'a satıldı ve 1998'de Vickers Rolls-Royce'u Volkswagen AG'ye sattı.

YouTube kanalı açıklaması:
Yenilikçi teknoloji. İnce el işçiliği. İçinde wellness (iyilik) barındırıyor. Continental GT Azure'yi keşfedin.
Bentley Motors Limited, İngiliz lüks araba ve SUV üreticisi bir tasarımcı ve pazarlamacıdır. Şirket, W.O. Bentley (1888-1971) tarafından 1919 yılında Kuzey Londra'daki Cricklewood'da Bentley Motors Limited olarak kurulmuş ve 1924, 1927, 1928, 1929 ve 1930 yıllarında 24 Saat Le Mans yarışını kazanmasıyla tanınmıştır. Şirket, 1998 yılından bu yana Vo ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
13 Ekim 2007
Kanal Kategorisi
Otomobiller ve Araçlar
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close