Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2011

Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi

Yazar: Temuçin Faik Ertan
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 304
ISBN-10 6055782566
ISBN-13 9786055782566
Boyutları 16 x 24 cm
Son Baskı Tarihi 2022-09-19
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Prof. Dr. Temuçin Faik Ertan, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana-Ceyhan’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. 2005 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü’ne Profesör kadrosuyla geçen Ertan, 2007 yılında aynı Enstitünün müdürlüğüne atandı. Başkent Meslek Yüksekokulu, Beypazarı Meslek Yüksekokulu ve Ayaş Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu üyeliğini yapan Temuçin Ertan, Genelkurmay Başkanlığı ATASE ATAREM Yürütme Kurulu üyesi olarak da ilgili kuruma katkı sağlamaktadır.

2014 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni, 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tamamlayarak mezun olan Temuçin Ertan, 75 yüksek lisans ve doktora tezi yönetti. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Türk Devrimi, Kemalizm ve Atatürk İlkeleri ile ilgili çok sayıda kitap ve makale yazdı, bildiri sundu, konferans verdi.

Prof. Dr. Temuçin Ertan, halen Ankara Üniversitesi Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürütmektedir.(librakitap.com.tr>Temuçin Faik Ertan)
Prof. Dr. Temuçin Faik Ertan, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana-Ceyhan’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. 2005 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalış ... Daha fazla göster

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Mehmet Hamid Eseri Ekleyen
4
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Başlangıcından Günümüze Türkiye Cumhuriyeti Tarihi
4
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close