Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Ayşecik Çıtı Pıtı Kız

Ayşecik Çıtı Pıtı Kız

Film
1964
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Ayşecik Çıtı Pıtı Kız, annesi, üvey babası ve kardeşleriyle birlikte yaşayan Ayşecik'in hikayesini konu ediniyor. Ayşecik, maddi durumu pek de iyi olmayan annesini zor durumdan kurtarmak amacıyla İstanbul'a gelecektir. İstanbul'a gelmeden önce Ayşecik'in karşısına bir şarkı yarışması çıkar. Yarışmanın kazananına büyük bir para ödülü verilecektir. Bunun üzerine doğrudan İstanbul'daki halasının yanına gelen Ayşecik, üvey babası tarafından yolun ortasında terk edilir. Ancak karşısına Turist Ömer çıkacak ve birlikte İstanbul'un yolunu tutacaklardır.
Ayşecik Çıtı Pıtı Kız, annesi, üvey babası ve kardeşleriyle birlikte yaşayan Ayşecik'in hikayesini konu ediniyor. Ayşecik, maddi durumu pek de iyi olmayan annesini zor durumdan kurtarmak amacıyla İstanbul'a gelecektir. İstanbul'a gelmeden önce Ayşecik'in karşısına bir şarkı yarışması çıkar. Yarışmanın kazananına büyük bir para ödülü verilecektir. B ... Daha fazla göster
Oyuncu
Zeynep Değirmencioğlu Hülya Koçyiğit Cüneyt Arkın Tümü
Yönetmen
Hulki Saner
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
20 Nisan 1964
Film Süresi
1 saat 24 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Dram, Aile
Prodüksiyon Erman Film, Saner Film
IMDb Puanı 5.2/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close