Tüm Reklamları Kapat
Avatar: The Last Airbender
Fragmanı İzle

Avatar: The Last Airbender

@TeamAvatar
Youtube Kanalı
2020
EA Puanı
8.9 10
8 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Avatar: The Last Airbender (kısaltması ATLA), Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko tarafından yaratılan ve Nickelodeon Animation Studio tarafından üretilen Amerikan animasyon fantezi aksiyon televizyon dizisidir.

Avatar, bazı insanların "bükme" olarak adlandırılan, Çin dövüş sanatlarından esinlenen uygulamalarla su, toprak, ateş veya hava elementlerinden birini telekinetik olarak manipüle edebilecekleri bir Asya esinli dünyada geçmektedir. Tüm dört elementi bükme yeteneğine sahip tek kişi olan "Avatar", dünyanın dört ulusu arasında uyum sağlamaktan sorumludur ve fiziksel dünya ile ruh dünyası arasındaki bağlantıdır. Dizi, on iki yaşındaki Aang'in, hava Nômalarının son kurtulanı ve mevcut Avatar'ın, arkadaşları Katara, Sokka ve Toph ile birlikte diğer uluslara karşı savaşan Ateş Ulusu'nun savaşını sona erdirmeye ve Dünya'yı fethetmeden önce Ateş Lordu Ozai'yi yenmeye çalışırkenki yolculuğuna odaklanmaktadır. Ayrıca, kaybedilen onurunu geri kazanmak için Aang'i yakalamaya çalışan ve amcası Iroh ile birlikte seyahat eden Ateş Ulusu'nun sürgündeki prensi Zuko'nun hikayesi de takip edilir - daha sonra, onun kız kardeşi Azula'nın hikayesi de dahil olur. Avatar, anime ile Amerikan çizgi filmlerini birleştiren bir tarzda sunulur ve öncelikle Çin kültürü görüntülerine dayanır; ayrıca bazı diğer Doğu Asya, Güneydoğu Asya, Güney Asya, Yeni Dünya, Sibirya ve Arktik etkileri de vardır.


YouTube kanalı açıklaması:
Avatar: Son Hava Bükücü kanalına hoş geldiniz - Avatar evrenindeki her şey için en iyi ev! Burada en iyi kesilmemiş savaşları, dünyanın geniş kültürüne derinlemesine dalışları ve Aang'den Zuko'ya kadar favori karakterlerinizin en unutulmaz anlarını bulacaksınız. Bunun üzerine, Legend of Korra, grafik roman özellikleri ve daha da heyecan verici orijinal içerikler olacak! Sky bizonuna ihtiyacınız yok - Avatar: Son Hava Bükücü kanalına her Pazartesi, Cuma ve Cumartesi yeni videolar için uğrayabilirsiniz!

Team Avatar'a katılmak ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel orijinal içeriklerden ilk haberdar olan kişi olmak için abone olun!
Avatar: The Last Airbender (kısaltması ATLA), Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko tarafından yaratılan ve Nickelodeon Animation Studio tarafından üretilen Amerikan animasyon fantezi aksiyon televizyon dizisidir. Avatar, bazı insanların "bükme" olarak adlandırılan, Çin dövüş sanatlarından esinlenen uygulamalarla su, t ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
07 Nisan 2020
Kanal Kategorisi
Film ve Animasyon
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Ali Aldı
Ali Aldı
79K UP
İnceleyen10
Avatar: The Last Airbender, doğa, sihir ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı hayali bir dünyada geçen çocuklara ve yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisidir. Dört elementin her biri için bir koruyucu vardır ve Avatar adındaki biri, tüm elementleri kontrol edebilen tek kişidir. Ateş Milleti, diğer ülkeleri işgal etmektedir. Avatar Aang'in kaybolmuş element kontrol ustalarını bulmak ve Ateş Milleti'nin lideri olan Sozin'in karanlık planlarını engellemek için maceracıların üçlüsü, dünyayı kurtarmak için bir araya gelir.

Dizi, karakterlerin gelişimini ve duygusal yönlerini vurgulayan güçlü bir hikayeye sahiptir. Aang'in duygusal zayıflıkları ve karakterinin gelişimi, onu izleyiciler için çok gerçekçi ve samimi bir karakter haline getirir. Diğer karakterler de önemli bir rol oynar. Katara, su elementinin kontrol ustasıdır ve kardeşi Sokka ile birlikte Aang'in yanında savaşır. Zuko, Ateş Milleti'nin Prensi'dir ve Avatar'ı yakalama görevini üstlenir. Zuko'nun kendi içindeki çatışmaları, onu daha ilginç bir karakter haline getirir.

Avatar: The Last Airbender, sadece muhteşem animasyon teknikleri ve dövüş sahneleriyle değil, aynı zamanda karakterlerin zekası, duygusal bağı ve mücadelesiyle de izleyiciyi büyüler. Ayrıca, dizide ele alınan kültürel ve felsefi konular, izleyicilerin yaşamını etkileyen önemli dersler sunar. Bu nedenle, Avatar: The Last Airbender, sadece çocuklar için değil, aynı zamanda her yaş grubundaki izleyiciler için de anlamlı bir deneyim sunar.
8
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Furkan Arduç
@Confutatismaledictis
İnceleme Yaz
Tavsiyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close