Eser insanlar ve devlerin amansız savaşlarını konu alır ancak bazı görüşlerinizi değiştirebilecek kadar derindir. Savaş, dostluk, düşmanlık, özgürlük, bağımsızlık, fedakarlık, hırs gibi kavramlarını etkili bir şekilde işleyen ve bu kavramlar hakkında düşündürecek hatta fikrinizin değişmesine dahi sebep olabilecek bir dizidir. Savaşın haklı tarafını seçmekte zorlanacak, haklı bir tarafın olup olmadığını düşüneceksiniz. Savaşların sona erip eremeyeceğini ve sona erme gerekliliğini sorgulatacaktır. Güç kazanan kişilerin değişimini, ülküleri uğruna insanların yapabileceklerini, aynı anda bir şeyleri hem ne kadar değiştirebileceğimiz hem de ne kadar aciz ve önemsiz olduğumuzu bizzat göreceksiniz.