Tüm Reklamları Kapat
Arkadaşım

Arkadaşım

Film
1983
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Ali'nin ailesi, kan davası yüzünden o henüz çocuk yaştayken öldürülür. Ailesinin başına gelenlerin hesabını soran Ali, kan davalısı olduğu Mahmut'un babasını öldürerek hapse girer. Cezasının çekmesinin ardından özgürlüğüne kavuşan Ali, Nalbant Emin'e evlatlık olarak verilir. Aradan geçen uzun yılların ardından Emin'in kızı Zeynep ile Ali birbirlerine aşık olur. Kızının Ali ile görüşmesini istemeyen Emin, Ali'yi evden kovar. Mahmut ise babasının intikamını almak için İstanbul'a gelir. Birbirlerinin kimm oldukların habersiz bir şekilde yolu keşisen Mahmut ile Ali, birlikte hayat mücadelesi vermeye başlar.
Ali'nin ailesi, kan davası yüzünden o henüz çocuk yaştayken öldürülür. Ailesinin başına gelenlerin hesabını soran Ali, kan davalısı olduğu Mahmut'un babasını öldürerek hapse girer. Cezasının çekmesinin ardından özgürlüğüne kavuşan Ali, Nalbant Emin'e evlatlık olarak verilir. Aradan geçen uzun yılların ardından Emin'in kızı Zeynep ile Ali birbirleri ... Daha fazla göster
Oyuncu
Tarık Akan Fikret Hakan Neşe Aksoy Tümü
Yönetmen
Nazmi Özer
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Şubat 1983
Film Süresi
1 saat 40 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Dram, Romantik
Prodüksiyon Emek Film
IMDb Puanı 7.2/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close