Tüm Reklamları Kapat
Adventure Time
Fragmanı İzle

Adventure Time

@AdventureTime
Youtube Kanalı
2016
EA Puanı
9.8 10
69 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Adventure Time, Pendleton Ward tarafından Cartoon Network için yaratılmış bir Amerikan fantastik animasyon televizyon dizisidir. Dizi, bir köpek olan Jake'in (John DiMaggio) istediği zaman boyutunu ve şeklini değiştirebilen en iyi arkadaşı ve evlatlık kardeşi Finn'in (Jeremy Shada) maceralarını takip eder. Finn ve Jake, Prenses Bubblegum (Hynden Walch), Buz Kralı (Tom Kenny), Marceline (Olivia Olson), BMO (Niki Yang) ve diğerleri ile etkileşim içinde oldukları post-apokaliptik Ooo Ülkesinde yaşarlar. Dizi, Nicktoons'ta yayınlanan 2007 kısa filminin temel alınmasıyla oluşturuldu. Kısa film, internet üzerinde viral bir hit olduktan sonra Nickelodeon'un seçeneği iptal edilmiş ve Cartoon Network, Fred Seibert ve Ward tarafından tam uzunlukta bir dizi sipariş etmiştir. Dizi, 11 Mart 2010'da ön izleme ile gösterildi ve aynı yıl 5 Nisan'da Cartoon Network'te prömiyer yaptı. Dizi, 8 yıllık yayın süresi boyunca 3 Eylül 2018'de sona erdi.

Dizi, Dungeons & Dragons rol yapma oyunu ve video oyunları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan ilham aldı. El çizimi animasyon kullanılarak yapıldı; bölümler için eylem ve diyalog storyboard sanatçıları tarafından taslaklara dayanarak belirlendi. Her bölümün tamamlanması yaklaşık 8-9 ay sürdüğünden, birden fazla bölüm aynı anda çalışıldı. Oyuncu kadrosu, seslerini grup kayıtlarında kaydetti ve dizi, düzenli olarak küçük ve yinelenen karakterler için konuk oyuncuları kullandı. Her bölüm yaklaşık 11 dakika sürerken, bölümler çoğunlukla yarım saatlik program yuvalarını doldurmak için çift olarak yayınlandı. Cartoon Network, dizinin onuncu sezonunun yayınlanmasından sonra 2018'de sona ereceğini duyurdu. Dizi finale 3 Eylül 2018'de yayınlandı ve ardından Distant Lands özel bölümleri ve HBO Max'de yayınlanan yakında gelecek olan Fionna and Cake spin-off'u izledi.


YouTube kanalı açıklaması:
Saat kaç? Macera zamanı! İşte yeni ve tamamen harika Adventure Time resmi YouTube kanalımız.

Burada en iyi arkadaşlar Finn ve Jake'in, Ooo Ülkesi'nde kötülükle savaşarak doğru kahramanlar olma heyecan verici yolculuğunu izleyebilirsiniz. Favori krallıklarınız ve karakterleriniz hakkında eğlenceli klipler, ilginç gerçekler ve bilgiler keşfedin - Prenses Şekerpare, Marceline, BMO, Sulu Uzay Prensesi, Buz Kralı, Nane Butler ve Ooo'nun diğer sakinleri hakkında daha fazlasını öğreneceksiniz. Gülmekten kırılacağınız bir sürü an, oynanış görüntüleri ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel içerikler var. Matematiksel!

Eğer maceraları ve kahraman olmayı seviyorsanız, Adventure Time resmi YouTube kanalına abone olmayı unutmayın.
Adventure Time, Pendleton Ward tarafından Cartoon Network için yaratılmış bir Amerikan fantastik animasyon televizyon dizisidir. Dizi, bir köpek olan Jake'in (John DiMaggio) istediği zaman boyutunu ve şeklini değiştirebilen en iyi arkadaşı ve evlatlık kardeşi Finn'in (Jeremy Shada) maceralarını takip eder. Finn ve Jake, Prenses Bubblegum (Hynden Wa ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
03 Kasım 2016
Kanal Kategorisi
Film ve Animasyon
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (5)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Duru Bulut
Duru Bulut
1,945 UP
İnceleyen
Bencede ben öğrenciyim 5. Sınıfta bunu izliyorum bazen tavsiye ederim
20
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Şehmus Savaş🚀🧑‍🚀🔭
İnceleyen10
Güzel bir çizgi filmdir izlemenizi tasfiye ederim
20
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Umut Kuzu
Umut Kuzu
73K UP
İnceleyen10
Çocukluğumuzun çizgi filmidir, Güzel hikayesi var ve animasyonları gayet güzel, Zamanına göre aşırı iyi bir çizgi film, Tavsiye ediyorum.
16
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Murat Tuğra Ünal
İnceleyen10
Gayet iyi bir evreni vardır. Şu an bile açıp ara ara izlerim ama son filmleri biraz kötüydü.
9
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
İnceleme
Ali Aldı
Ali Aldı
79K UP
İnceleyen10
Adventure Time, kendine has bir dünya ve karakterlerle dolu bir çizgi dizidir. İzleyicileri, finn ve en yakın arkadaşı olan Jake'in, Ooo adındaki post-apokaliptik bir dünyada maceraya atılmalarını izleyecektir.

Dizi, eğlenceli ve esprili anlatımı, fantastik öğeleri, farklı boyutları ve zamanları içeren öyküleriyle izleyiciyi adeta büyüler. Dünya, canavarlar, büyücüler, prensesler, vampirler ve diğer fantastik yaratıklarla doludur.

Ancak, dizi sadece eğlenceli değildir. İzleyiciler, Finn ve Jake'in dostlukları, karakterlerinin gelişimi, duygusal yönleri ve dizinin mesajları aracılığıyla hayat dersleri alabilirler. Dizi, izleyicilere cesaret, dayanıklılık, saygı, sevgi ve arkadaşlık gibi değerleri öğretir.

Sonuç olarak, Adventure Time, her yaş grubundan izleyicinin keyifle izleyebileceği bir dizi. Eğlenceli maceraları, benzersiz karakterleri ve fantastik dünyasıyla büyüleyici bir dünya sunar. Ancak, dizinin sadece eğlenceli olmadığı, aynı zamanda hayat dersleri veren bir yönü de vardır. Kesinlikle deneyimlemeye değer bir çizgi dizidir.
4
0 Yorum
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Furkan Arduç
@Confutatismaledictis
İnceleme Yaz
Tavsiyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close