Evrim Ağacı

Ekibimiz Daha da Büyüyor!

Ekibimiz Daha da Büyüyor!

Bu bir duyuru makalesidir. Genellikle Evrim Ağacı hakkındaki veya güncel bir konuyla ilgili bilgileri ve/veya gelişmeleri duyurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerimizdir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı olarak son 3 yıldır Evrimsel Biyoloji alanında çok geniş bir arşiv yarattık ve arşivimizi azimle büyütüyoruz. Bu süre zarfında, piyasada "sıradan tartışmalar ve konular" olarak sayılabilecek neredeyse tüm kavramları ele aldık sayılır ve bu da, evrimsel biyoloji alanında "popüler bilim" içeriği bulmamızı giderek güçleştiriyor. Temel ve orta düzeydeki evrimsel biyoloji bilgileriyle ilgili aradığınız neredeyse her şeyi bulabileceğiniz bir Makale Arşivi'ne sahibiz (ve geliştirmeyi, güncellemeyi sürdürüyoruz). 

Ancak Evrim Ağacı olarak durmayı kabul edemiyoruz. Bilim söz konusu olduğunda Evrimsel Biyoloji ile sınırlı kalmak bize yetmemeye başladı. Bu sebeple bildiğiniz gibi ekibimizde artık fizikçiler, biyologlar, psikologlar, arkeologlar, şüpheciler bulunuyor. Daha da ekibimizi genişleteceğiz, genişletiyoruz. 

Ancak evrimsel biyolojide de bilgi aktarımı konusunda ilerlemeyi sürdürmek için açtığımız "Evrimin Kanıtları: Deneyler, Ders Bilgileri, Örnekler, Kısa Bilgiler" ve "Evrim Deneylerinden Kareler" albümlerimiz, doğrudan akademik makalelerdeki bilgileri hedeflemektedir.

Bu albümlerimizde sizlerle akademik araştırmaları, doğrudan bilim insanlarının keşiflerini buluşturması adına, ekibimize Popülasyon Genetiği ve Moleküler Filogenetik alanlarında araştırmalar yürüten, İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi öğrencilerinden Barış Dallı'yı katıyoruz! Barış Dallı, Evrim Ağacı'nın en eski okurlarından biri sayılır ve bugüne kadar bize birçok kıymetli araştırmadan, birçok kıymetli bilgi derledi ve kısaca açıkladı. Bu açıdan, çok uzun süredir bir yazarımız sayılır zaten.

Kendisi, belli bir bilgi birikiminin üzerinde olan Evrim Ağacı okurlarına yönelik olarak evrimsel biyoloji ile ilgili makalelerden bulguları bizlerle paylaşacak, yapılan deneylerin sonuçlarını bizlere sunacak. Böylece konuyla ilgili popüler düzeyin üzerinde, ön-akademik düzeyde bilgiler edinebileceğinizi umuyoruz! Belirtmek isteriz ki bu paylaşımlar evrimle ilk defa tanışan insanlara biraz ağır ve anlaşılmaz gelebilir. Ancak Makale Arşivi'mizin büyük bir kısmını okumuş gibi, bu bilgileri büyük oranda anlayabilecektir diye düşünüyoruz. Eğer bu paylaşımları anlamakta zorlanıyorsanız, lütfen öncelikle Makale Arşivi'mizi tarayıp olabildiğince yazı okuyunuz.

Umarız tüm okurlarımıza faydası olacaktır! 

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 26/05/2020 03:44:42 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1578

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Kategoriler ve Etiketler
Tümünü Göster
Güncel
Epidemik
Popülasyon
Goril
Kuantum
Sıcaklık
İhtiyoloji
Sars Mers
Kertenkele
Taksonomi
Antropoloji
Karanlık Madde
İklim
Klinik Mikrobiyoloji
Kelebek
Şüphecilik
Botanik
Ölüm
Avrupa
Kütle
Wuhan Koronavirüsü
Örümcek
Canlı
Anne
Canlılık
Hastalık Yayılımı
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzdeki hemen her biyolog evrimi bir gerçek olarak kabul etmektedir.”
Neil A. Campbell
Geri Bildirim Gönder