Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Ekibimiz Daha da Büyüyor!

Ekibimiz Daha da Büyüyor!
Reklamı Kapat

Bu bir duyuru makalesidir. Genellikle Evrim Ağacı hakkındaki veya güncel bir konuyla ilgili bilgileri ve/veya gelişmeleri duyurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerimizdir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı olarak son 3 yıldır Evrimsel Biyoloji alanında çok geniş bir arşiv yarattık ve arşivimizi azimle büyütüyoruz. Bu süre zarfında, piyasada "sıradan tartışmalar ve konular" olarak sayılabilecek neredeyse tüm kavramları ele aldık sayılır ve bu da, evrimsel biyoloji alanında "popüler bilim" içeriği bulmamızı giderek güçleştiriyor. Temel ve orta düzeydeki evrimsel biyoloji bilgileriyle ilgili aradığınız neredeyse her şeyi bulabileceğiniz bir Makale Arşivi'ne sahibiz (ve geliştirmeyi, güncellemeyi sürdürüyoruz). 

Ancak Evrim Ağacı olarak durmayı kabul edemiyoruz. Bilim söz konusu olduğunda Evrimsel Biyoloji ile sınırlı kalmak bize yetmemeye başladı. Bu sebeple bildiğiniz gibi ekibimizde artık fizikçiler, biyologlar, psikologlar, arkeologlar, şüpheciler bulunuyor. Daha da ekibimizi genişleteceğiz, genişletiyoruz. 

Ancak evrimsel biyolojide de bilgi aktarımı konusunda ilerlemeyi sürdürmek için açtığımız "Evrimin Kanıtları: Deneyler, Ders Bilgileri, Örnekler, Kısa Bilgiler" ve "Evrim Deneylerinden Kareler" albümlerimiz, doğrudan akademik makalelerdeki bilgileri hedeflemektedir.

Bu albümlerimizde sizlerle akademik araştırmaları, doğrudan bilim insanlarının keşiflerini buluşturması adına, ekibimize Popülasyon Genetiği ve Moleküler Filogenetik alanlarında araştırmalar yürüten, İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi öğrencilerinden Barış Dallı'yı katıyoruz! Barış Dallı, Evrim Ağacı'nın en eski okurlarından biri sayılır ve bugüne kadar bize birçok kıymetli araştırmadan, birçok kıymetli bilgi derledi ve kısaca açıkladı. Bu açıdan, çok uzun süredir bir yazarımız sayılır zaten.

Kendisi, belli bir bilgi birikiminin üzerinde olan Evrim Ağacı okurlarına yönelik olarak evrimsel biyoloji ile ilgili makalelerden bulguları bizlerle paylaşacak, yapılan deneylerin sonuçlarını bizlere sunacak. Böylece konuyla ilgili popüler düzeyin üzerinde, ön-akademik düzeyde bilgiler edinebileceğinizi umuyoruz! Belirtmek isteriz ki bu paylaşımlar evrimle ilk defa tanışan insanlara biraz ağır ve anlaşılmaz gelebilir. Ancak Makale Arşivi'mizin büyük bir kısmını okumuş gibi, bu bilgileri büyük oranda anlayabilecektir diye düşünüyoruz. Eğer bu paylaşımları anlamakta zorlanıyorsanız, lütfen öncelikle Makale Arşivi'mizi tarayıp olabildiğince yazı okuyunuz.

Umarız tüm okurlarımıza faydası olacaktır! 

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 22/09/2020 11:01:27 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1578

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Kategoriler ve Etiketler
Tümünü Göster
Güncel
Karma
Agora
Önlem
Samanyolu Galaksisi
Canlı
Gelişim
Anatomi
Dişler
Yiyecek
Boyut
Eczacılık
Bağışıklık Sistemi
Köpek
Molekül
Diş Hekimi
Etimoloji
Akciğer
İhtiyoloji
Endokrin Sistemi
Genom
Rna
Viral Enfeksiyon
Odontoloji
Uçuş
Transkripsiyon
Popülasyon
İklim
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İhtiyacımız olan tek şey var: Çalışmak!”
Mustafa Kemal Atatürk
Geri Bildirim Gönder