Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu fotoğrafta gördüğünüz Blossom. Guinness Rekorlar Kitabı'na göre Dünya'nın en büyük ineği! Yerden 188 santimetre yüksek olan bu dev inek, yanındaki 147 santimetrelik bakıcısına nazaran epey uzun duruyor. Fakat tabii ki ineği etkileyici yapan sadece bakıcısına nazaran büyüklüğü değil. Ortalama bir ineğe göre boyu... Ayrıca Blossom, 940 kilogram kütleye sahip!

Fotoğrafla ilgili akla ilk gelen, bakıcının biraz daha uzakta bulunmasından ötürü perspektifte sapmaya neden olması... Eğer ineğin büyüklüğüne ikna olmak istiyorsanız, buradaki resmi Rekorlar Kitabı videosunu izleyebilirsiniz.

Blossom, ne yazık ki artiritti ve yerinden kalkamıyordu. İnekler normalde pek uzun süreler yerde oturamazlar. Çünkü oturmak, bacaklarına giden kan akışını keser ve birçok soruna neden olur. Fakat artirit, Blosum'un ayağa kalkmasına izin vermiyordu. Büyük bir traktörle ayağa kaldırmayı denedikten sonra halen ayakta duramadığını gören uzmanlar, acısına son vermek için hayvanı uyuttular.

 

Kaynak: reddit

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder