Zürafaların Evrimi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Daha önceden zürafaların boyunlarının neden ve nasıl o kadar uzun olacak şekilde evrimleştiğinden bahsetmiştik. Ancak her ne kadar zürafaların boynu birçok kaynakta "klişe örnek" olarak anlatılıyorsa da, pek az kaynakta zürafaların evrimsel tarihine yer verilmektedir. Evrim Ağacı olarak biz, bu boşluğu doldurmak istedik. Elbette zürafaların uzun boynu, bir anda öyle uzayıvermemiştir; uzun bir evrimsel tarihin ürünüdür. Ve böylesine uzun soluklu evrimsel değişimlerde mutlaka çok sayıda ara tür ve kuzen türler evrimleşir. Bu görselde gördükleriniz de, bunlardan sadece birkaç tanesidir.

Arıların Dansı - 3: Arı Demokrasisi ve Demokrat Arılar

Gelecek ve Ölümsüzlük Hakkında Düşünceler...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder