Gece Modu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hiçbir hayvan insan için var değildir! Hiçbir hayvanın, insanın emrine sunulmamıştır! Tüm hayvanlar, doğanın içerisinde evrimleşmiş doğal varlıklardır ve her biri, bir başka türün ya da canlının değil, sadece kendi yaşamlarını sürdürmek ve üremek için vardırlar.

İnsan-merkezci düşüncelerinizden kurtulun. Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken, insanlık uzaya giderken, bütün Evren'in bilgisi 60 santimetrekarelik telefonlarla cebimize girmişken; ortaokullarda basit kaldıraçların, mekanik avantaj kazanmanın yolları öğretilirken, bunları "sınav geçme aracı" olarak görmeyin. Hayatınıza uygulayın! Bunu yapamayacak kadar üşengeç ve acizseniz de (öğrenememek başka, uygulamamak başka), "zeki bir tür" olmanızla övünmeyin! Çünkü iki yüzlüsünüz, acizsiniz, düşünemiyorsunuz ve korkaksınız.

Beyninizde kullanılmaya kullanılmaya çürümeye yüz tutmuş birkaç bin nöronu çalıştıracak olursanız, "eşek gibi çalışmak" deyimindeki eşekler (ve diğer tüm taşım hayvanları) bu eziyetten kurtulacaktır.

Bu kadar zor değil.

Düşünün.

Doğayı koruyun.

 

Kaynak: Karikateist Sayfası

Not: Görseldeki yazıda "ki" ayrı yazılmalıdır. Görsel bize ait olmadığından, olduğu gibi aktardık. Bilginize sunarız.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 21/09/2019 05:17:21 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/642

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeyi yapmak için hiçbir zaman yeterince zaman yoktur; ancak en önemli şeyi yapmak için her zaman yeterince zaman vardır.”
Brian Tracy
Geri Bildirim Gönder