Yük Taşıyıcı Olarak Kullanılan Hayvanlar...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hiçbir hayvan insan için var değildir! Hiçbir hayvanın, insanın emrine sunulmamıştır! Tüm hayvanlar, doğanın içerisinde evrimleşmiş doğal varlıklardır ve her biri, bir başka türün ya da canlının değil, sadece kendi yaşamlarını sürdürmek ve üremek için vardırlar.

İnsan-merkezci düşüncelerinizden kurtulun. Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken, insanlık uzaya giderken, bütün Evren'in bilgisi 60 santimetrekarelik telefonlarla cebimize girmişken; ortaokullarda basit kaldıraçların, mekanik avantaj kazanmanın yolları öğretilirken, bunları "sınav geçme aracı" olarak görmeyin. Hayatınıza uygulayın! Bunu yapamayacak kadar üşengeç ve acizseniz de (öğrenememek başka, uygulamamak başka), "zeki bir tür" olmanızla övünmeyin! Çünkü iki yüzlüsünüz, acizsiniz, düşünemiyorsunuz ve korkaksınız.

Beyninizde kullanılmaya kullanılmaya çürümeye yüz tutmuş birkaç bin nöronu çalıştıracak olursanız, "eşek gibi çalışmak" deyimindeki eşekler (ve diğer tüm taşım hayvanları) bu eziyetten kurtulacaktır.

Bu kadar zor değil.

Düşünün.

Doğayı koruyun.

 

Kaynak: Karikateist Sayfası

Not: Görseldeki yazıda "ki" ayrı yazılmalıdır. Görsel bize ait olmadığından, olduğu gibi aktardık. Bilginize sunarız.

Plastik Torbalar ve Deniz Kaplumbağaları

Plastikler ve Kaplumbağalar

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder