Yük Taşıyıcı Olarak Kullanılan Hayvanlar...

Yük Taşıyıcı Olarak Kullanılan Hayvanlar...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hiçbir hayvan insan için var değildir! Hiçbir hayvanın, insanın emrine sunulmamıştır! Tüm hayvanlar, doğanın içerisinde evrimleşmiş doğal varlıklardır ve her biri, bir başka türün ya da canlının değil, sadece kendi yaşamlarını sürdürmek ve üremek için vardırlar.

İnsan-merkezci düşüncelerinizden kurtulun. Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken, insanlık uzaya giderken, bütün Evren'in bilgisi 60 santimetrekarelik telefonlarla cebimize girmişken; ortaokullarda basit kaldıraçların, mekanik avantaj kazanmanın yolları öğretilirken, bunları "sınav geçme aracı" olarak görmeyin. Hayatınıza uygulayın! Bunu yapamayacak kadar üşengeç ve acizseniz de (öğrenememek başka, uygulamamak başka), "zeki bir tür" olmanızla övünmeyin! Çünkü iki yüzlüsünüz, acizsiniz, düşünemiyorsunuz ve korkaksınız.

Beyninizde kullanılmaya kullanılmaya çürümeye yüz tutmuş birkaç bin nöronu çalıştıracak olursanız, "eşek gibi çalışmak" deyimindeki eşekler (ve diğer tüm taşım hayvanları) bu eziyetten kurtulacaktır.

Bu kadar zor değil.

Düşünün.

Doğayı koruyun.

 

Kaynak: Karikateist Sayfası

Not: Görseldeki yazıda "ki" ayrı yazılmalıdır. Görsel bize ait olmadığından, olduğu gibi aktardık. Bilginize sunarız.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder