''Yıldızlararası'nın Bilimi'' Belgeseli Yayında!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Beğenmiş olup olmadığınızdan bağımsız olarak bilim adına çok kıymetli bir yapım olduğu ve çok büyük emekler harcandığı aşikar olan Yıldızlararası (Interstellar) filminin bilimsel altyapısını anlatan belgesel yayında! Belgeselde karadeliklerden solucan deliklerine kadar, teseraktlardan Görelilik Teorisi'ne kadar filmde işlenen çok sayıda bilimsel bilgiye herkesin anlayabileceği netlikte yer veriliyor.

Bu yazımızın en altından Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Mutlaka sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Biz de filmle ilgili 2 adet makale yayınlamıştık, onları da buradan okuyabilirsiniz:

1) evrimagaci.org/fotograf/71/6710">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Analizi

2) evrimagaci.org/makale/173" style="font-style: italic;">Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Arkaplanı ve Kuramsal Analizi

 

Bir film, sizi bilimsel gerçeklere bir adım daha yaklaştırabilir.

İyi seyirler.

 

Not: Altyazıları hazırlayan Garajımdaki Ejder'e teşekkür ederiz.

Zigottan Doğuma Bebeğin Adım Adım Oluşumu

Sicim Alanı Teorisi, Kuantum Mekaniği'nin Temeli Olabilir!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder