Yıldızlar Öldüğü İçin Hayattasınız!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Hepimiz yıldız tozuyuz." lafı, metaforik bir laf değil! Hakikaten, her birimiz bir zamanlar var olmuş ve yok olmuş yıldızlar sayesinde buradayız. Onlar olmasaydı, bizleri var eden atomlar var olamazdı. Dolayısıyla bizler var olamazdık! Şu anda vücudunuzda bulunan her bir atom, bir zamanlar var olan bir yıldızın bünyesindeydi!

Hayatınızı, bir zamanlar ölmüş bir yıldıza borçlusunuz!

 

Kaynak: Wikimedia

1986'dan 2061'e: Halley Kuyrukluyıldızı

Evrenin Size Bir Mesajı Var!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder