Yıldızlar, Galaksiler, Dev Galaksiler!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evren içerisinde aşırı fazla miktarda yıldız tozu bulunuyor. "Uzaylı" dediğimiz şeyler illa yuvarlak tabaklar içerisinde Amerikalı sarhoş çiftçilere ya da gecenin 2'sinde kafası "bir milyon" olan gençlere gözüken şeyler olmak zorunda değil! Sonuçta uzayda yaşam olduğundan eminiz: Biz varız! Bu durumda, Evren'in bir (veya birkaç) köşesinde bizim gibi zeki yaşam formları, kendi gökyüzlerine başlarını kaldırıp "Acaba orada yaşam var mı, yoksa sadece biz mi varız?" diye soruyor olabilir!

J1407B: Süper Satürn, Gökte Nasıl Gözükürdü?

Bugüne Kadar Dünya'da Kaç İnsan Yaşadı?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder