Yıldız Halkaları...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu muhteşem görüntü, 15 Mart 2015'te Kanarya Adaları'ndaki Tenerife'de, 35 saniyelik pozlamalarla çekilmiş 620 fotoğrafın üst üste birleştirilmesi sonucu elde edilmiştir. Fotoğrafta, gökyüzündeki yıldızların hareketi (daha doğrusu Dünya'nın hareketinden ötürü yıldızların göreli hareketi) net bir şekilde görülmektedir. 

İnsanın içinden, tıpkı bir ağacın yaşını halkalardan sayabildiğimiz gibi, Evren'in yaşını da yıldız halkalarından saymak geliyor adeta... :)

Teknik Bilgiler: Nikon D5100, Samyang AE 10 mm, f/4.8, ISO 1600, stack of 620 35-second exposures. 

 

Kaynak: reddit

Buzullar: Geçmişleri ve Bugünü...

Güneş Enerjisi ve Bisiklet Yolları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder