Yetişkinlerin Bilimsel Olarak Cahil Olması...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

“Toplumumuzun sorunu çocuklarımızın bilimden anlamıyor olması değil. Sorun, yetişkinlerin bilimden anlamıyor olması. Yetişkinlerin sayısının çocukların sayısına oranı 5’e 1’dir; yetişkinler gücü ellerinde tutarlar, yasaları geçiren de yetişkinlerdir. Bilimsel olarak cahil yetişkinleriniz varsa, bir ulusu zengin ve güçlü yapan dokunun ta kendisini parçalamış olursunuz.”

Neil deGrasse Tyson

MÖ 10.000'liler Anlamaz...

Uzaylılar Neden Gelmiyor?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim