Yeşil Ağaçkakan ve Gelincik

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gerçekten harika yakalanmış bir kare... Martin Le-May tarafından çekilen bu fotoğrafta, bir Picus cinsi bir yeşil ağaçkakan üzerine son anda sıçramış Mustela cinsi bir gelincik görülüyor. Bu anın yakalanmasından saniyeler sonra ağaçkakan üzerindeki yükten kurtulup yoluna devam etmiş.

Her ne kadar "sevimli" gibi gözüküyor olsa da, bu bir yaşam mücadelesi. Gelincik, "kısa yoldan evine gitmek" için ağaçkakanın üzerinde değil. Dişlerini ve ellerini kullanarak onu öldürmeyi hedefliyor; ancak bu sefer başarılı olamamış.

 

Görsel Kaynağı: Jason Ward

İlk Primat: Purgatorius

Einstein Bir Kez Daha Doğrulandı: Işık; Hem Dalga, Hem Parçacık Olarak İlk Defa Fotoğraflandı!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder