Yengeçyiyen Fok Dişleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yengeçyiyen fokların dişleri fotoğraftaki gibi görülür. Dişlerin bu boşluklu yapısı, fokun bir yandan "kril" adı verilen karides benzeri kabuklu deniz canlılarını emerken, diğer yandan suyun rahatça ağızdan dışarı hareket edebilmesini sağlar. Bir diğer deyişle bu özel diş yapısı, fokun avı için bir kafes görevi görür.

Kaynak: IFLS

Bir Komplo Teorisyeni Nasıl İkna Edilir?

Anthrax, Müzikleri Dünya Harici Bir Gezegende Çalınan İlk Metal Grubudur!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim