Yapay Zeka ile Yüzleşme

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

“Biyolojik zekanın son derece kısa ömürlü olduğu kanaatindeyim. Eğer ki bir gün yapay zeka ile yüzleşirsek o, yapısı gereği biyoloji-ötesinde olacaktır.”

Sir Martin Rees (Cambridge Üniversitesi)

 

Yapay Zeka ile ilgili korkuların neredeyse tamamı asılsız olsa da, evrimin biyolojik yollardan devam etmek zorunda olmayışı konusu mutlaka üzerinde durulması gereken, son derece heyecan verici bir konudur. Transendence gibi bilimkurgu filmleri de bu konuyu ilginç açılardan ele almaktadır. Konuyla ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Birden Fazla Dövme Yaptırmak Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirebilir!

Büyük Patlama Teorisi’nin Tarihi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim