Voyager 1 Hakkında

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Voyager 1, 1977 yılında NASA tarafından üretilmiştir. Şu anda Dünya’dan yaklaşık 20.6 milyar kilometre uzakta olan uydu, en uzağa göndermeyi başardığımız uydu niteliğindedir. Nükleer enerji ile çalışan Voyager 1, en az 2025 yılına kadar Dünya ile aktif iletişim kurabilecek ve deneyler sürdürebilecek biçimde tasarlanmıştır. Voyager 1’e bir sinyal gönderip ondan cevap almak 38 saat 15 dakika 22 saniye sürmektedir.

Kaynak: NASA

Eta Carinae: Hubble Tarafından Çekilen Süpernovamsı Fotoğrafı

Salep: Orkidelerden Gelen Tat

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder