Sezaryenle Doğan Yavru Goril

  • Bu yazıyı 43 saniyede okuyabilirsiniz.

Bilim, yalnızca insanlar için değildir. Doğanın bir parçası olduğumuz ve doğadaki diğer hayvanlarla ortak atalardan evrimleşerek var olduğumuz için, kendimizi anladıkça diğer canlıları, diğer canlıları anladıkça kendimizi anlamamız da mümkün olmaktadır. Onlarla öylesine fazla ortak noktaya sahibiz ki, kimi zaman zor durumda kaldıklarında, doğada asla rastlanmayacak şeyleri bilim sayesinde diğer akrabalarımıza da uygulayabilir ve onları hayatta tutabiliriz. Sezaryenle doğum, bunlardan sadece bir tanesidir.

Bu videodaki yavru goril, annesinin doğum sırasında bazı sıkıntılar yaşaması dolayısıyla sezaryenle, insan veterinerler tarafından doğurtulmuştur. Sezaryen sayesinde hem anne, hem de bebek kurtulmuştur. Başarılı operasyondan hemen sonra çekilen bu kareler, yavrularımız arasındaki benzerlikleri de ortaya koyar biçimde!

İyi seyirler.

Kaynak: NTDTV

0 Yorum
Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Site Yöneticisi
Profil
Geri Bildirim

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close