Gece Modu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evrim Ağacı çok yönlü olarak büyüme hedeflerini gerçekleştirmeye devam ediyor! Sırada videolar var!

Bilindiği gibi ülkemizde Discovery Channel ve National Geographic gibi çok kıymetli belgesel kanalları yayınlarını sürdürüyor olsalar da malesef çok az sayıda insanımız zamanını ayırıp uzun videolar izliyorlar. Hele ki insanlarımızın çoğu uzun yazıları da okumaktan sıkıldıkları için geriye bilimsel gerçekleri öğrenmek adına tek seçenek kısa videolar kalıyor.

Her ne kadar Evrim Ağacı gücünü yazılı kaynaklarından alıyor olsa da, bilimin halkımız tarafından anlaşılabilmesi açısından verdiğimiz mücadeleyi farklı sahalara taşıyarak da büyütmeyi sürdürmek istiyoruz.

Bu yüzden, elimizden geldiğince, çeşitli belgesellerden alınan kesitleri altyazılandırarak sizlere sunacağız. Henüz altyapı çalışmalarını sürdürüyor olsak da, yavaş yavaş videoları altyazılandırıp yayınlayacağız.

Şimdilik kısa videolar üzerinden gidecek, ilerleyen dönemdeyse daha uzun belgesellere de geçeceğiz. Hatta bu koldaki ilerleyişimizin bir sonraki adımı da, kendi belgesel ve videolarımız olacak. Bu, sonra konuşacağımız bir konu. 

Şimdilik sizler için hazırladığımız ufak (1-10 dakikalık) video kesitlerini sunmaya başlayacağımızı belirtebiliriz. Hatta bu konuda istekliyseniz, siz de yapacağınız kısa altyazılandırmalar ile projeye katkı sunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken belgeselleri altyazılandırıp (ücretsiz olarak Aegisub programını buradan kurabilirsiniz) bize evrim[email protected] üzerinden iletebilirsiniz. Lütfen altyazılarınız içerisine Evrim Ağacı (www.evrimagaci.org) ibaresi ile altyazılandıran olarak isminizi (ya da takma isminizi) eklemeyi unutmayın. Ayrıca, elbette ki, gönderilerinizi yayınlayabilmemiz için Evrim Ağacı'nın bilimsel çizgisinde çeviriler olması gerektiğini unutmayınız (bilgi almak için İlkelerimiz kısmı okunabilir).

Umarız herkese faydalı olacaktır. Şimdiden katkı sağlayacak herkese çok teşekkür ederiz!

Evrim Ağacı Ekibi adına,

ÇMB

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 17/09/2019 18:33:21 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/1196

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Geçici ve ufak bir güvenlik için temel özgürlüklerinden feragat edenler ne güvenliği, ne de özgürlüğü hak ederler.”
Benjamin Franklin
Geri Bildirim Gönder