Uzayda Yolculuk

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu muhteşem fotoğrafta, gezegenimizin uzay içerisindeki hareketi betimlenmeye çalışılmış. Elbette gezegenin kendi etrafında dönüşünden ötürü bu şekilde doğrusal hareketi çekmek pratik olarak mümkün değil; bu nedenle fotoğrafçı Mike Taylor, ufak bir hileye başvurarak kamerasının yakınlaştırma özelliğini kullanmış. Bu sayede sanki gezegenin ileri doğru hareketini yakalamış izlenimi vermeyi başarmış. 

Kredi: Mike Taylor (500px)

Sağ Beyniniz Mi Baskın, Sol Beyniniz Mi? Cevap: İkisi de Değil!

Pallas Kedisi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder