Uzayda İdrar ve Teri Su Olarak İçmek...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İnsanlık tarihinde ilk defa tam 1 yıl aralıksız olarak uzayda kalacak olan astronot Scott Kelly, bu 1 sene içerisinde toplamda 730 litre geri dönüştürülmüş idrar ve teri su olarak içecek...

Uzaydayken su, son derece değerli ve sınırlı bir kaynaktır. Bu nedenle, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çalışan bilim insanları mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş sular içerler. Bu geri dönüşüm işlemi, genellikle terlerini ve idrarlarını da içerir.

 

Kaynak: International Space Station

Medeniyetimizi Atalarımızın Tanrı ve Din İnançlarına Borçlu Olabiliriz!

Bebeklikten Yetişkinliğe Ellerimizin X-Işını Görüntüsü ve Kemik Yaşı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim