Uzayda Aşiret Düğünü

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Eğer ki uzayda bir savaş yaşansaydı, hiçbir patlamanın hiç kimse tarafından duyulamayacağını biliyor muydunuz? Hollywood'un hayatlarımıza kattığı en yanlış mitlerden birisi, uzayda yaşanan savaşlardaki ateş ve patlama sesleridir. Star Wars gibi filmlerde duyduğunuz ve bu karikatürde gösterilen "ciyuv" veya "bum" gibi sesler, uzayda yayılamayacağı için duyulmaz. Yani aklınıza hayalinize gelebilecek en büyük ve artistik patlamalar dahi (evet, Michael Bay tarafından çekilenler bile) duyulmayacaktır, zira ses uzayda yayılamaz! 

Dahası, uzayda patlamalar bize filmlerde gösterildiği gibi gözükmez de! 

Eğer ki filmler nedeniyle muhtemelen halen inandığınız 15 miti ve doğrularını öğrenmek isterseniz, evrimagaci.org/fotograf/56/4401">buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Geçici Akıllı Telefon Körlüğü

Galaksiler, Teknik Olarak Karadeliklerin Etrafında Dönmezler!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim