Kapak Görseli
Hakkımda
Emine BOGENÇ DEMİREL, La Fonction sociale des objets dans les romans de Robbe-Grillet başlıklı doktora tezini J. Weisgerber ve R. Hyndels yönetiminde Université Libre de Bruxelles’de (Brüksel-Belçika) tamamlamıştır. Paris’te Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales - EHESS Yüksek Okulu’nda Edebiyat Sosyolojisi ve Okuma Sosyolojisi alanlarında J. Leenhardt ve M. Burgos yönetiminde proje çalışmaları yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında başladığı akademik kariyerini Demirel Bogenç, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) Anabilim Dalında sürdürmektedir. Teknik çeviri, çağdaş yazın ve sanatta beden imgesi, popüler kültür ürünleri, çeviri sosyolojisi ve dijital ortam çeviri pratikleri üzerine yazarın çeşitli araştırma ve makaleleri bulunmaktadır. Çeviri çalışmalarında disiplinlerarası ve transdisipliner (disiplinler-ötesi/-aşırı) yeni açılımları önemseyerek, habitus, ilişkisel, (öz)-düşünümsel, öteki’nin temsili, sürdürülebilirlik, akademisyenlik kavramlarını günlük pratikler ve öz-deneyimleriyle harmanlayarak Bourdieucü bir yaklaşımla sorgulamaktadır.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hızlı gitmek istiyorsan, yalnız git. Uzağa gitmek istiyorsan, birlikte gidelim.”
Afrika Atasözü
Geri Bildirim Gönder