Kapak Görseli
Hakkımda
1973'te İstanbul'da doğdum. Ortaokul ve liseyi İstanbul Alman Lisesinde okudum. Lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünde 1998'de tamamladım. 2016'da Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilim Programından yüksek lisans derecesi aldım. 1995'ten bu yana hukuk, finans, muhasebe gibi iş dünyasına yönelik alanlar başta olmak üzere çeşitli konularda çevirmenlik ve editörlük yapıyorum. 2001'den bu yana zargan.com adresinde İngilizce-Türkçe sözlük yayınlayan bir web sitesi üzerinde çalışıyorum. 2001-2004 arasında Sabancı Üniversitesinde yürütülen BalkaNet projesi kapsamında Türkçe için bir kavramsal sözlük (wordnet) hazırlanmasına yardımcı oldum. Dilbilim, sözlükbilim ve dil teknolojileri ile ilgileniyorum.
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve İş Bilgileri
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tüm fikirler eşit değildir. Bazıları çok daha sağlam, gelişmiş ve mantıkla desteklenmiştir.”
Douglas Adams
Geri Bildirim Gönder