Kapak Görseli
Hakkımda
Öğretmen, Çevirmen, Yazar // 1971'de İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden 1992'de mezun oldu. Yüksek lisansını 'Atatürk Devrinde Yükseköğrenim Kurumlarında Türk İnkılabı Öğretimi' başlıklı teziyle, aynı üniversitede tamamladı. Çeşitli dersaneler, özel okullar ve üniversitelerde çalıştığı yıllar boyunca 15 - 23 yaş grubu gençlerin öğrencilik kariyerine tanıklık ve rehberlik etti. Bu süreçte edindiği deneyimi, okul seçiminde zorlanan velilere yol göstermek umuduyla kaleme aldığı Okul Dediğin'de topladı. Eserini 2008'de İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında okuyucular için imzaladı. 2014'te ikinci eseri yayımlanan yazar, vakit buldukça serbest çevirmenlik yapıyor ve Evrim Ağacı'nın yanısıra kendine ait Kılavuz Kirpi adlı çevrimiçi dergide ve çeşitli internet gazetelerinde yazıyor.
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve İş Bilgileri
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan, inanmak isteyen bir hayvan türüdür; inanmak zorundadır. Eğer inancı için sağlam bir kanıt bulamıyorsa, sözde kanıtlarla kendini tatmin edecektir.”
Bertrand Russell
Geri Bildirim Gönder