Ursula Le Guin ve Yaşam Yolculuğu

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

“Önümüzdeki yolculuğun bir sonu olduğunu bilmek güzel. Nihayetinde önemli olan, yolculuğun kendisi.”

Ursula Le Guin (1929-2018)


Görseldeki söz, sıklıkla Ernest Hemingway'e atfedilir; ancak bu hatalıdır. Söz, bilimkurgu ve fantezinin kraliçesi Ursula Le Guin'in 1969 tarihinde yazdığı The Left Hand of Darkness (Karanlığın Sol Eli) kitabındandır.

Le Guin'i, 23 Ocak 2018 tarihinde kaybettik. Ancak eserleri, bilim ve kurgusuna ilgi duyanların ve iyi yazılmış bir fantezi dünyasında kaybolmak isteyenlerin hayallerini süslemeye devam edecek. Ursula Le Guin, bizim de bir bölümünü yazarak katkı sağladığımız Yeryüzü Müzesi kitabımızın arka kapak yazısında yaşamaya devam edecek. 


Kaynaklar ve İleri Okuma:

  1. The Guardian
  2. Variety

Sigara İçmek Y Kromozomunu Kısaltıyor ve Kanser Riskini Katlayarak Arttırıyor!

Kesişen Su Akıntıları

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder