Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

O Ay'ın önündeki de nesi? Yoksa bir uzaylı istilası mı?! Elbette hayır. O, Uluslararası Uzay İstasyonu. NASA'nın APOD fotoğraf  serisinde paylaşılan bu ilginç fotoğrafta Uluslararası Uzay İstasyonu, hassas bir zamanlama ile fotoğraflanarak bu görüntü elde edildi. Normalde Uluslararası Uzay İstasyonu'nun gökyüzünde gördüğümüz Ay'ın bir tarafından diğer tarafına ulaşması sadece yarım saniye sürmektedir. İspanya'nın Madrid kentinde çekilen bu fotoğrafta saniyenin 1000'de 1'i kadar pozlama süresi kullanıldı. 

Güneş tarafından aydınlatılan istasyonun arkasındaki Ay üzerinde sayısız krater net bir şekilde görülebiliyor.

Kaynak: NASA

Öğrenmeye Devam Edin!
Tavsiyelerimiz

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder