Tayland Hükümeti Kaplan Tapınağı'ndaki Tüm Kaplanları Serbest Bırakma Emri Verdi!
Tayland Hükümeti Kaplan Tapınağı'ndaki Tüm Kaplanları Serbest Bırakma Emri Verdi!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Son birkaç yılda yaşanan bir dizi dramatik olaydan sonra, Tayland Doğal Parklar Bakanlığı Başkanı Nipon Chotiban, Kaplan Tapınağı'ndaki bütün kaplanların Nisan 2015'in sonuna kadar serbest bırakılması emrini verdi. Bu, vahşi yaşam korumacıları ve hayvan hakları aktivistleri için müthiş bir haber; çünkü bunu başarmak için son 15 yıldır canla başla çalışıyorlardı.

Her ne kadar bu kaplanları köle konumunda tutan "dini liderlerin" ahlaki etiklerini sorgulayan çok sayıda internet sayfası bulunuyorduysa da, bir kaplanla selfie (özçekim) çekmek isteyen turistlerin tek bir fotoğraf başına 180 dolar ödemeyi kabul etmesi, bu kaplanların varlığını sürekli kar getiren bir kaynak haline getiriyordu. Bu kendini beğenmiş ve zalim şov uygulamasının getirdiği olumsuz sonuçlar, nihayetinde yeterli kamuoyu ve ünlü baskısını da yarattı.

 

Kaynak: OneGreenPlanet

NASA: Dünya Dışı Yaşamı En Geç 2025'te Bulmuş Oluruz!

Örümcek Korkusu, Evrimsel Süreçte Genlerimize Kazınmış Bir Korku!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder