Tavuklar, Dinozorlardan Evrimleşmiştir, Tamam Mı?!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Şaka bir yana, meşhur T. rex'in gerçekten de günümüzde yaşayan en yakın akrabası tavuklardır! Kuşlar genel olarak dinozorlardan evrimleşmiştir, bunu net bir şekilde biliyoruz ama; günümüzdeki "şapşik" olarak bile nitelenebilecek hayvanların atalarının bir zamanlar yeryüzünün en azılı avcıları arasında olduğunu düşünmek bile evrimin gücünü anlamamız açısından yeterli olacaktır. Hoş, bizler de bir zamanlar bulunduğu ortamı ve içinden geldiği doğayı yok etmeyen ataların torunlarıyız; bu bakımdan bizim geldiğimiz nokta da şaşırtıcıdır. Ama yine de, tavuk-dinozor ilişkisi gerçekten afallatıcı derecede heyecan verici bir gerçeğe işaret etmektedir.

Termodinamik Komik Bir Konudur!

Melek Meşesi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim