Tavuk Olmak ve Kusursuzluk...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kusursuzluk (mükemmellik, eksikliksizlik) birçok zaman etrafımızı sarmalayan olay ve olgulara fazlasıyla kolay bir şekilde atfettiğimiz bir özelliktir. Halbuki, çoğu zaman bu iddiamız iyi düşünülmemiştir ve/veya tamamen asılsızdır. Bu bakımdan, kusursuzluk iddiasında bulunacağımız zaman çok ama çok dikkatli olmakta fayda var, yoksa bu tavuk gibi komik durumlara düşebiliriz. Kusursuzlukla ilgili detaylı bir analiz yazımızı evrimagaci.org/makale/367">buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Teşekkür: Volkan Karkın

Araba Tutmasının Nedeni, Beyninizin Zehirlendiğini Sanması Olabilir!

Güçlü Bir Lazer, Ay Yüzeyine Kadar Gidebilir Mi? Ay'dan Lazeri Geri Yansıtmak Mümkün Olabilir Mi?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim