Susurluk Belediyesi'nden Anlamlı Kampanya!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Elbette her silahla oynayan çocuk katil olacak diye bir şey yok. Ancak çok küçük yaşlarımızdan itibaren oynadığımız oyunlar, ömrümüz boyunca silinmeyecek bağlantıların beynimizde kurulmasına neden olmaktadır. Eğer ki bu bağlantılar yeterince mantıklı ve bilinçli davranmanızı sağlayacak olgunluğa erişmeniz sonucu baskılanmazsa, silah kullanımına ve öldürmeye çok daha meyilli olmanız muhtemeldir. Bugün, çocukluğunda silahlarla oynamış kişilerin bir çoğunun ortalıkta terör estirmeme nedeni, insan öldürmenin ve silah kullanmanın mantıklı, yasalara uygun ve modern olan davranışlar olmadığını bilecek kadar gelişkin beyinlere sahip olmaları ve eğitimi almalarıdır (ve kimi zaman da silah alabilecek imkanlarının olmamasıdır tabii ki).

Yine de, teknik olarak silah şeklindeki oyuncaklarla oynamanın zeka gelişimine ve çocuğun psikolojik olgunluğuna herhangi bir katkısı bulunmamaktadır. Silahlarla oynamak zevkli gibi gözükebilecek olsa da, bu keyif daha faydalı ve eğlenceli başka oyuncaklara kanalize edilebilmektedir.

Tüm bu sebeplerle, Evrim Ağacı olarak Susurluk Belediyesi'ni bu anlamlı girişimlerinden ötürü tebrik ediyoruz.

Anahatları ile Paleolitik Çağ

Kuzey Kutbu'ndaki Buzullar Eriyerek Bir Göl Oluşturdu!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim