Sumatra Kaplanları'nı Koru!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Biyoçeşitliliği muazzam bir hızla katlediyoruz. Her geçen gün sadece bizim yüzümüzden yok olan türlere bir yenisi ekleniyor (doğal süreçlerle yok olanlardan ayrı olarak). Bu yok oluşlardan birine aday olan bir diğer tür de Sumatra Kaplanları... Vahşi doğadaki popülasyonları, Endonezya'daki ağaçların hurma yağı amacıyla katledilmesinden ötürü hızla azalıyor. Çünkü evlerini ellerinden alıyoruz. 2009-2011 yılları arasında Endonezya'da yapılan bitki katliamının büyük bir kısmı, aynı zamanda Sumatra Kaplanları'nın yaşam alanıydı. 

Belki bir imza pek bir şeyi değiştirmez; ancak oturduğumuz yerde oturmaktan bir adım bile fazlasını sağlayacaksa, neden yapmayalım?

Sumatra Kaplanları'nı koru...

İmza Kampanyası için buraya tıklayınız.

 

Teşekkür: Mehmet Arif Sökmen

Kaynaklar ve İleri Okuma: Greenpeace

Gerçek Vejetaryenler vs. Militan/Radikal Vejetaryenler

Yakın Çekimde İğnesiz Arı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder