Puan Ver
-4
Puan Ver

Sorum ateist arkadaşlara kuranda zariyat süresi 47. Ayette evrenin genislediginden bahsediyor bilimde bu 1900lu yıllarda ortaya çıktı?

Bunu nasıl açıklıyorlar?

2
90
Ertuğrul Karadeniz
-4
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Sayın Ertuğrul Karadeniz, aynı ayetin devamında aynı fiil yani sizin genişlemek olduğunu iddia ettiğiniz fiil yer için de kullanıyor. Bu ayet ancak bilim bu gerçeği açığa çıkardıktan sonra böyle tercüme edilmeye başlandı. Eğer eski kaynaklara bakarsanız. Dünyanın düz olduğuna kanıt gösterilen bir sürü ayet görebilirsiniz.

Kitabın henüz başında yaratılma sırası olarak önce yerin sonra göğün yaratıldığından bahsediyor. O dönem insanlarının bilgisi maalesef bu kadardı.

Eğer inandığınız kitabı bilimle karşılaştırırsanız elinizde inanacak bir kitabınız kalmayabilir. Böyle tartışmalara girmemek sizin yararınıza olacaktır.

Favorilerime Ekle
7

Öncelikle bu ayet keşif yapıldıktan sonra yanlış tercüme edilmeye başlandı. Orijinali bu şekilde değil. Diğer bir konu da daha yeni keşfettiğimiz bilimsel gerçekleri önceden söylemiş, hatta bu temel üzerine kurulmuş birçok toplumun birçok dini vardır. Bu o dinlerin gerçekliğine bir kanıt olarak sunulamaz.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan yasalarına baş kaldırabiliriz; ancak doğanın yasalarına direnemeyiz.”
Jules Verne
Geri Bildirim Gönder