Puan Ver
-5
Puan Ver

Sorum ateist arkadaşlara bana tanrının yokluğunu %100kesin ve net bir şekilde ispat edebilirlermi?

Yok

2
Ertuğrul Karadeniz -5
Teşekkür
Hatırla
Takip
2 Cevap

Sorunuz ateist arkadaşlara ama Müslüman biri olarak artık bu tip soruları sormayı bırakmamız gerektiği kanaatindeyim. Yokluğun ispatı aranmaz. İspat yükü var olduğunu iddia edendedir. Yani biz teistlerde.

Teşekkür (1)
9

Ertuğrul Karadeniz bey siz peki tanrının var olmadığını %100 kanıtlayamayan ateist insanlara tanrının %100 var olduğunu kanıtlayabilir misiniz? Ne çok taktınız tanrı var mı yok. tanrıya inanıp inanmamak kişiseldir tuttumuşşsunuz kanıt diye sizde var sanki

**ateist değilim ama ne fark eder ki!*

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İlk başta imkansız gözüken nice geometrik teoremin isabetliliği zamanla ispatlanmıştır.”
Archimedes
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder