Puan Ver
0
Puan Ver

İslama göre insanlık tarihinin 7 bin yıl olması durumu bilimle nasıl çelişiyor?

Bilime göre 200 bin yıl olan insanlık tarihi islama göre 7 bin yıl. İddiayı içeren link aşağıda ve "ilk insan hz. Âdem" sorusuna cevaba ne dersiniz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

İşte bahsettiğiniz bu durum bir inanç meselesi değildir. Kesin olarak yanlıştır ve gereksiz polemiğe girilmeyecek bir konudur. İçimiz huzura erecek diye doğru olduğunu kesin olarak bildiğimiz şeylerden kaçıp yalanlara inanamayız. İlk insan diye bir şey yoktur. Evrim sayesinde bunu kesin olarak biliyoruz. Yine Evrim sayesinde 7000 yıl gibi bir saçmalığın yanlış olduğunu da biliyoruz. Bilim ve Din tartışmasında bu gibi konuları tartışmayı çoktan bırakmış olmamız gerekir bence.

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya büyülü bir yer değil. Dünya'yı en büyüleyici kılan gerçek tam olarak da bu!”
Sean Carroll
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder