Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanlar evrim sürecin de nasıl irklara ayrıldı. Irklar neye göre ayrıldı ve insanlar neden birbirinden farklı oldu. Siyahi insanlar evrim sonucu neden bu ten renginde oldu?

Yani biz türküler bile önceden çekik gözlüyken şimdi daha normal gözlüyüz. Bunları degistiren ne. Bizim bu durumumuz da evrime bir kanıt degil midir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanlarda derinin rengini melanin pigmenti miktarına göre açık renkli veya koyu renkli olur. Melanin pigmenti oranınızda ise güneş ışınlarının etkisi vardır derimiz organik yapılı olduğu için siyah deri güneş ışınlarını yansıtır. Bu yüzden de Sahra altı bölgede insanlar siyahidir. Güneş ışınlarının az olduğu yerlerde örneğin Ruslar gibi Sibirya halkları ise beyaz renklidir. Bu olay koyafetlerde tam tersidir çünkü kıyafetler organik madde değildir.

Çekik göz ise eski Sibirya halkları ( Çin,Kore ,Japon, Türk vs.)kar fırtınalardan gözlerini korumak için zamanlar göz kapakları körelmiştir. Türklükten kastınız Anadolu türkü ise asırlarca çekik gözlü olmayan insanlarla yaşadıkları için zamanla çekik gözlü görülme oranı azlamıştır. Eğer kastınız tüm Türk coğrafyası ise orta Asya’da ki Türklerin çoğunluğu hala Türk olduğu için gözleri çekiktir.

İmla ve noktalama işaretleri için kusura bakmayın.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tüm büyük gerçekler, ilk ortaya çıkarıldıklarında kutsallara hakaret olarak algılanır.”
George Bernard Shaw
Geri Bildirim Gönder