Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-2
Puan Ver

Her iliski sonrasi gusul almak için kafayi yikamak sartmidir? Diyelimki namaz kilacaksin, gűsl alman gerekiyor, elle hafif islatilsa olmazmi?

1
Ayshan Huseynova -2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Gusülde, vücudun bütün noktalarına suyun değmesi temel gerekliliktir.

Temizlenme değil, suyun değmesinin bir şart olması, aslında burada vücuttaki elektrik yükünün nötralize edilmesi söz konusudur. Negatif iyon açığı, elektrostatik denge sağlanır bu şekilde. Farklı inanışlarda da nötrleme yapılmakta ancak, sistematik ve abdest-gusül abdesti şeklinde derinlemesine nötralize İslamda görülmekte.

İbadet de, elektromanyetik alanın, üzerinde bulunulan gezegenin elektromanyetik alanı ile rezonansı sağlamaktadır. Zaten bu rezonansa girmek için yapılır nötrleme işlemi.

Meditasyon, yoga, namaz gibi eylemler parasempatik sistemi devreye sokmaktadır ki, gün içinde parasempatik sisteme geçmek zorundayız en az 1 saat.

Bu tarz konularda derinlemesine araştırma yapmak çok önemli, kolayımıza geldiği şekliyle yapıyor olmak, kendimizi bütünsel faydadan mahrum etmek aynı zamanda.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tek bir hücre, belirli şartlar sağlandığında sadece birkaç yılda yetişkin bir insana dönüşebiliyorsa, tek bir hücrenin belirli diğer şartlar sağlandığında yüz milyonlarca yıl içinde insan türüne dönüşebileceğini anlamakta hiçbir güçlük olmamalıdır.”
Herbert Spencer
Geri Bildirim Gönder