Puan Ver
0
Puan Ver

Güneş sistemindeki gezegenlerin yörüngeleri neden hep saat yönünde olduğu tasfir edilir? Neden 12-6 yönünde bir yörünge yoktur?

Yine samanyolu galaksi si gibi bütun galaksilerin yörüngelerine baktığımızda saat yönündedir.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Vardır. Hattâ bizim güneş sistemimizde olan Venüs gezegenidir bu. Fakat yörüngesi dış etkenler ilebu hâle gelmiş olmalı. Doğumu itibari ile saat yönünün tersine dönen bir gezegen olabilir mi bilmiyorum. Merak uyandırıcı bir soru, teşekkürler.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz. Bu sitenin makalelerinden
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer sıfırdan bir elma yaratmak isterseniz, Evren'i baştan yaratmanız gerekir!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder