Puan Ver
3
Puan Ver

Evrimsel süreçte cinsiyetler nasıl ortaya çıktı ve insan gibi pek çok canlıda erkeğin fiziksel olarak daha kuvvetli olmasının sebebi nedir?

Sorum umarım bilgisizce gelmez. Kitaplarınızı okumakta, elimden geldiğince araştırma yapmaktayım ve bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler :)

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Cinsiyetlerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili, kaynak bölümüne koyduğum linkten [1] daha önce yazdığım bir cevabı okuyabilirsiniz. Bu konuyla ilgili kaynak bölümüne koyduğum Evrim Ağacı makalesini de okuyabilirsiniz. [2]

Aşağıdaki linkten [3] Erkeğin fiziksel olarak daha kuvvetli olmasının insanlar açısından kısa bir özetini, daha önce cevapladığım benzer bir sorunun cevabında okuyabilirsiniz.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yaşam, enfes bir öğretmen olsa da; öğrenmek istiyorsanız alçakgönüllü olmanız gerekir.”
James Joyce
Geri Bildirim Gönder