Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

Evrimsel süreçte cinsiyetler nasıl ortaya çıktı ve insan gibi pek çok canlıda erkeğin fiziksel olarak daha kuvvetli olmasının sebebi nedir?

Sorum umarım bilgisizce gelmez. Kitaplarınızı okumakta, elimden geldiğince araştırma yapmaktayım ve bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler :)

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Cinsiyetlerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili, kaynak bölümüne koyduğum linkten [1] daha önce yazdığım bir cevabı okuyabilirsiniz. Bu konuyla ilgili kaynak bölümüne koyduğum Evrim Ağacı makalesini de okuyabilirsiniz. [2]

Aşağıdaki linkten [3] Erkeğin fiziksel olarak daha kuvvetli olmasının insanlar açısından kısa bir özetini, daha önce cevapladığım benzer bir sorunun cevabında okuyabilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer size yanlış soruları sordurmayı başarabilirlerse, cevaplar konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz.”
Thomas Pynchon
Geri Bildirim Gönder