Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Evrim ve islam dini arasındaki gitgellerimizi yenmek için ne yapmalıyız?

Kafam cok karısık ne okuduysam hala herhangi bir çıkış noktası bulamadım

3
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip
Paylaş
3 Cevap

Evrim ve din birbirlerinden farklı iki olgu, birbirlerinin zıddı olan iki şey değil. Hiçbir tarafın baskısında kalmadan direkt kaynakları okuyup kendinin bazı şeyleri düşünüp irdelemeni tavsiye ederim. Sinan Canan, Caner Taslaman gibi ılımlı akademisyenleri okumanı tavsiye ederim.

Teşekkür (2)
Paylaş
3

Merhaba...

Caner Taslaman'ı neden okumamanız gerektiğini ,kısaca anlatayım. Bundan epey bir zaman önce, TASLAMAN doç iken, tanıştık, e posta yoluyla görüşmeye başladık.

Bana, bir kutu dolusu yayınlanmış kitabını,armağan olarak gönderdi.Takiben facesine eklendim, hem facesini hem de "" webini" takip etmeye, başladım. Webine de ,ara sıra kısa yazılar yazmaya da başlamıştım.Sonra bir gün, baktım ki, yurt dışında katıldığı seminer,konferans ve benzeri etkinliklerde, içerikten ziyade, çevre ve katılımcı fotoları yayınlamaya başladı,kendisini uygun bir dille uyardım. Hiç oralı olmadı.

Derken birgün, youtube da / facesinde , inanılmaz bir laf ettiği görüntülerini paylaştı, artık " proflamıştı"...

Dedi ki: " bundan sonraki görevimiz, ateistlerin yok edilmesi, ortadan kaldırılmasının mücadelesi şeklinde olacaktır".

Çıldırmıştım. Facesinden yanıtladım.Ne oldu sana dedim.

Size, daha ayrıntılı bilgi vereceğim.

Saygı ve sevgi dileklerimle

Karşılık vermedi.

Takiben bildiğim bütün hakaretleri yazdım. Bir kaç gün sonra da kendimi sildim.

Karar sizin,Bu benim bir anlamda kişisel gözlemim.

Teşekkür (1)
Paylaş
4

Evrimi kabul etmenin İslam Dinini reddetmek anlamına geldiğini ve Müslüman bir bireyin evrimi reddetmesi gerektiğini söyleyen insanlara itibar etmeyiniz.Evrim bir inanç meselesi değil bilimsel bir olgudur yani bu iki kavram arasında git gel yaşamınızın sebebi bazı şeylerin yanlış anlaşılmış olmasıdır.Ayrıca evrim teorisi herhangi bir şekilde yaratıcının yokluğunu savunmaz.Evrim İslam Diniyle herhangi bir çelişki veya tutarsızlık içinde değildir bunu birçok dini kaynaktan doğrulayabilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
3

Kaynaklar

  1. Haber Turk Haber Yazısı
  2. Evrim Ağacı Videosu Çağrı hocamın 9:42 'de söyledikleri sorunuza cevap niteliğindedir.
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Teorik olarak mümkün olan her şey, teknik zorlukları ne olursa olsun, eğer yeterince arzulanırsa, pratik olarak elde edilecektir.”
Arthur C. Clarke
Geri Bildirim Gönder