Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Dünyada en yaygın inanılan 2 din olan islam ve hristiyanlığın insanları sonsuz cehennemle korkutan tek 2 din olması sizce tesadüf mü?

1
Teşekkür (1)
Hatırla (1)
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Dünyada bir çok din vardır. Yahudilik kitabı tevratdır ve kökeni sümerlere dayanır. İncil tevratdan alıntıdır. Kuran incil ve tevratdan alıntıdır, birazda üstüne ekleme yapılmıştır.

Cehennem kelimesinin kökenini googleden aratırsan sorunun cevabını bulabilirsin. Cehennem ilk önceleri yeryüzünde bir yer imiş. Sonradan dinlerde suçluluların öldükten sonra daha sonra cezalandırılacağı bir yere dönüşmüş.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Halkın bilimi anlamasına engel olmak, kendimize verdiğimiz en büyük zarardır.”
Eugene Clark
Geri Bildirim Gönder