Puan Ver
-2
Puan Ver

Dini kitapların ve dinlerin karmaşıklığı.

İnsanlar dini kitapların allahın sözlerinden yazıldığına inanır. Ama bilim bir çok kez bu kitaplarda yazanları yalanlamış olsa da (adem ile havva gibi ve daha bir çoğu) yüzyıllar önce yazılmış bu kitaplar o zamanın bilimine uymayan bilimsel veriler de içeriyordu. Bu kitaplar ne kadar güvenilir?

1
15
Mustafa Niyazi
-2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Merhabalar, 

Bu konuda Evrim Ağacı'nın hazırladığı "Dinler ve Tanrılar'a Bilimsel ve Evrimsel Bir Bakış" makalesi belki biraz da olsa sorularınızın bir kısmını cevaplayabilir. Söz konusu yazıyı buraya bırakıyorum.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gerçek olmayana inanmak cahilin doğal eğilimidir. Bu eğilimi yenmek için sadece gerçeği yeterince ortaya koymak yetmez, sahte olanın ifşası ve çürütülmesi de önemlidir.”
H. L. Mencken
Geri Bildirim Gönder