Evrim Ağacı Logo Evrim AğacıSoru & Cevap
Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
1

Bir oyunculuk ajansına başvurmak istiyorum, fakat başvuru formu bulamadım.. Nasıl başvurabilirim... Mail üzerinden?

1
114 görüntülenme
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

Ülkemizde pek çok farklı il ve ilçede kurulmuş olan oyunculuk ajansları- cast ajanslar, bu başvuruları alan kuruluşlar arasında sayılmaktadır. Amatör olarak hizmet veren ajanslar da bulunduğu gibi, elbette ki profesyonel cast ajanslar da bir hayli fazlalaşmış olurken, her il de bunlara ulaşabilmek mümkündür. Sizin bulunduğunuz il içerisinde her hangi bir merkezi bulunmasa bile, online başvuru imkânları olmasından dolayı, kayıtlarınızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

İlk kayıt işlemleri

Ajanslara kayıt olmanız için, ilk olarak A ya da B ajansı arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Sizlere en yakın olan ya da hakkında en çok bilginiz olan bir ajansa kayıt işlemlerinizi, resmi web adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk kayıt işlemlerinde genel olarak, isim ve soy isim, iletişim bilgileri, vücut hakkında bazı genel bilgiler dahilinde başvuru yapılması mümkündür. Başvuru sonrası bilgiler ise şu şekilde olacaktır.

Başvurunun değerlendirilmesi

Bir oyunculuk ajansı için yaptınız başvuru da, elbette ki kendinize ait son zamanlarda çekilmiş bir fotoğrafın olması önemlidir. Böylelikle, cast direktörleri, yaptığınız başvuru da, sizlerin farklı açıdan çekilmiş olan birkaç fotoğrafına bakarak, kişisel bilgileriniz arasında olan, boy, yaş ve kilo bilgilerinize de göz atarak, kadrosunda eksik olan bir rol ya da yüz için değerlendirme yapacaktır. Sonrasında ise sizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Başvuru sonrası davet

Yapılan başvuru sonrasında, olumlu sonuç alanlar, ajans tarafından ilk davetleri alacaklardır. Bu davet sonrasında ise; ilk fotoğraf çekimleri gerçekleştirilerek, yapımcı ve yönetmenler ile bu fotoğraflar paylaşılarak, ilk uygun görülen rol için ikinci bir davet alınacaktır. Elbette ki çekilen fotoğraf karelerinin her birinde, farklı bir mimik, jest kullanmanız sizlerin bir adım önde olmasını sağlayabilir. Kasıntı bir hal almak yerine, daha rahat tavırlar ile poz vermek her daim avantaj sağlayacaktır.

110 görüntülenme
0
Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  • Yazar Yok. Başvuru Için Örnek Bir Ajans. (08 Temmuz 2020). Alındığı Tarih: 08 Temmuz 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, bizler daha insan olmayı bile hak etmemişken bizleri tanrı kılmıştır.”
Jean Rostand
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku