Puan Ver
0
Puan Ver

Bilinçli evrim yapılabilirmi?

Mesela insanlığın gelecekte daha zeki veya daha kaslı olması gibi bir evrim bilinçli şekilde yapılabilirmi?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Bunun adı yapay seçilimdir. Yediğimiz her bitki, sütünden etinde yününden gücünden faydalandığımız her hayvan insanlar tarafından bilinçli bir şekilde evrime tabi tutulmuştur. Bunun insanlar üzerinde yapılmaya çalışılması her hangi bir şekilde etik değildir.

Favorilerime Ekle
1

O zaman o evrim olmaz ki bir nevi yaratma oluşturma olur. Evrim bir doğa yasasıdır yasalara müdahale etmek onun yapısını bozar ki ayrıca evrim aaa dur ben şunu müdahale edeyim de olsun denilecek bir şey değil Ayrıca insanların daha kaslı olması evrim değildir ki evrimin diğer nesillere aktarılması önemli sen daha zeki veya daha kaslı yaptığın adamı sonraki nesillerini de aynı şekilde yapabilecek misin?

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yalnızca aptallar ve ölüler fikirlerini değiştirmezler. Aptallar değiştirmez, ölüler ise değiştiremez.”
John H. Patterson
Geri Bildirim Gönder